O společnosti PBtisk a.s.


Společnost PBtisk byla založena v Příbrami roku 1990 Pavlem Baštářem.

Díky zákaznicky orientovanému přístupu a nadstandardním službám brzy získala velké množství spokojených zákazníků a rychle se rozvíjela. Rozvoj neprobíhal jen v rovině ekonomických ukazatelů, ale i v počtu a kvalifikaci zaměstnanců, kvalitě produktů a poskytování služeb. Společnost vsadila na spolupráci s renomovanými výrobci polygrafických strojů a materiálů především z Německa a Japonska.

Od poloviny devadesátých let se společnost začala systematicky zaměřovat na kompletní výrobu knih a v současné době patří k nejvýznamnějším výrobcům ve střední Evropě.

V současné době má společnost PBtisk a.s. více než 180 zaměstnanců, kteří ročně vyrobí na 3000 knižních titulů. Kvalitu výrobků podporuje nejen Systém zabezpečování jakosti dle ISO 9001, ale i špičková technická výbava.

Naši spokojení zákazníci se nacházejí ve většině zemí Evropské unie. Budeme poctěni, pokud se stanete jedním z nich.

PBtisk a.s. se poslední říjnový den roku 2018 stal členem rodiny GZ Media.

Společnost GZ Media a.s. odkoupila 67% podíl akcií v naší tiskárně a uskutečnila tak poslední z řad svých nedávných akvizic. Vzhledem k uskutečněné akvizici máme možnost významně realizovat nákladové a prodejní synergie, které povedou k posílení našeho postavení jak na západních trzích, tak v Čechách.

Jak píše předseda představenstva Ing. Zdeněk Pelc, CSc. v tiskové zprávě, společnost GZ Media a.s. je největším producentem gramofonových desek na světě, a kromě toho významným evropským polygrafickým výrobcem, zejména v oblasti luxusních obalů. Proběhlá akvizice posílí možnosti společnosti v oblasti knihařského zpracování a umožní jí koncentrovat se na rozvoj v dalších oblastech polygrafické produkce.

GZ Media sídlí v Loděnici u Berouna, kde má rovněž svůj hlavní výrobní závod, další pak v jihočeské Soběslavi. V nedávných letech společnost expandovala zejména do Severní Ameriky, když založila nový výrobní závod na výrobu vinylů nedaleko kanadského Toronta a stala se majoritním vlastníkem jiného producenta gramofonových desek v americkém Memphisu. V letošním roce společnost svou působnost rozšířila také do Francie, kde v oblasti Normandie získala významného producenta CD a DVD nosičů, jehož výrobní zaměření nyní prochází zásadní přeměnou.

 

Politika kvality (ke stažení)