Novinky


Tisková zpráva SČKN o podpoře vydávání knih

Je zarážející, že v blízké době vláda povolí provozovny hobbymarketů, prodejen stavebnin a stavebních výrobků a železářství, prodej a servis jízdních kol, ale knihkupectví zůstávají zavřená...

Kompletní zpráva zde: TZ_Nechá ministr kultury padnout knižní trh

8.4.2020

Investice do nového osmibarvového stroje Heidelberg Speedmaster XL 106-8 P

Zhruba v polovině února se akcionáři a vedení společnosti rozhodli, že investují do nového tiskového stroje a začátkem letošního léta došlo k již samotnému velkému zásahu do výroby naší tiskárny. Významně jsme investovali v oblasti tisku, konkrétně do nového ofsetového tiskového stroje Heidelberg Speedmaster XL 106-8 P. Nový stroj je generačním pokračováním řady Speedmaster XL 105, z níž přebírá velké množství řešení doplněná o další prvky zvyšující produktivitu. Jedná se o nejmodernější tiskový stroj vybavený maximální výbavou a bude vhodný pro tisk barevných zakázek. Tento stroj nám umožní jedním průjezdem potiskovat obě strany tiskového archu, tudíž se bude jednat o stroj maximálně výkonný a téměř zdvojnásobí produkci barevného tisku při stejné personální obsluze. Nová osmibarevka nahradí tiskový stroj Heidelberg XL 106-4-P, který již nemá v naší společnosti opodstatnění a byl prodán. Dále se investovalo do významnějších úprav na stávajícím stroji Heidelberg XL 105-5L, na kterém budeme i v budoucnu tisknout náročné zakázky s přímými Pantone barvami a zakázky s disperzním lakem. V PBtisku věříme, že tato investice přispěje nejen navýšení kapacit a dalšímu rozvoji naší společnosti, ale i ke zvýšení kvality servisu našim zákazníkům. Dokážeme tak zkrátit výrobní termíny při zachování maximální kvality naší produkce. Slavnostně byl nový stroj pokřtěn 25. června, týden po instalaci. Křestu nového stroje se zúčastnili zástupci PBtisku, GZ Media a Heidelberg.

4.9.2019

Práce je čest! Plzeň a Škodovka za protekorátu

Velká výpravná kniha Práce je čest! Plzeň a Škodovka za protektorátu se stala po vydání na jaře 2018 nejprodávanější knihou naučné literatury. Řada odborníků i historiků ocenila kvalitu tisku a historických fotografií jako zatím jednu z nejlepších u nás.

10.9.2018

Nový Dan Brown opustil bránu PBtisku!

Počátek, tak nese název dlouho očekávaný pátý díl románu Dana Browna, jehož české vydání opustilo bránu naší tiskárny a míří ve velmi vysokém nákladu na pulty knihkupectví, kde se objeví v nadcházejících dnech.

Čtenáři se tak mohou těšit na další napínavé dobrodružství harvardského profesora Roberta Langdona, kterého Brown tentokrát posílá do Španělska,  aby se zde zúčastnil odhalení objevu, který "navždy změní tvář vědy".

Kniha navazuje na předchozí Brownovy bestsellery, lze tedy předpokládat, že se stane stejně úspěšnou. Je nám tak velkým potěšením, že jsme mohli být u jejího zrodu právě my!

 

8.2.2018

Jako první v ČR umíme vyrobit kartonové knihy s vazbou LayFlat !!!

Řekněme si to na rovinu. Potřebujete tisk s vazbou typu kartonových knih - LayFlat? Teď to pro Vás bude hračka. Kratší termín, dostupnost a skvělá kvalita. To vše Vám zajistíme v PBtisku a to i pro vysoké knižní náklady jako jediní v ČR a jako málo společností v Evropě. Naše nové zařízení umožní zkrátit dosavadní obvyklý čas dodání tohoto druhu vazby. Celou výrobu zajišťujeme bez kooperace a s kvalitou na kterou jste od nás zvyklí.

Nechte vzlétnout Vaše tiskové představy a realizujte své náročné požadavky.

18.8.2017

PBtisk poprvé na Salon du Luxe

11. července 2017 proběhla v prostorách Maison de la Chimie největší profesionální francouzská konference Salon du Luxe, které se poprvé jako vystavovatelé zúčastnili i zástupci PBtisk a.s. Jedná se o jedinečnou událost v centru Paříže věnovanou luxusnímu průmyslu.

Akce byla doprovázena desítkami zajímavých přednášek a workshopů vedených odborníky z oblasti obchodu a značek. Luxusní výrobci, renomovaní řečníci a diskutéři měli tak možnost sdílet své zkušenosti a inspirace s ostatními účastníky.

Bylo nám potěšením být součástí této prestižní akce!

Níže přinášíme odkaz na rozhovor s naší agentkou ve Francii, Veronikou Rivière, který byl uveřejněn na internetovém portálu Journal du Luxe.

https://journalduluxe.fr/imprimerie-pbtisk/

24.7.2017

JAN ŠIBÍK – DESET LET

U příležitosti unikátní výstavy nejznámějšího českého reportážního fotografa Jana Šibíka byla představena i stejnojmenná kniha Jan Šibík DESET LET, jež spatřila světlo světa právě v naší tiskárně! Autor v ní zachycuje zlomové události uplynulého desetiletí, od přírodních katastrof na Haiti a Filipínách, přes arabské jaro, až po důsledky nových světových ideologií v současném světě.

"Děkuji za skvěle vytištěnou knihu Jan Šibík DESET LET. A také za profesionální a velmi milé jednání. Až budu vydávat další knihu, určitě ji nechám vytisknout zase u vás. Děkuji a doporučuji." nešetřil chválou na facebooku PBtisku Jan Šibík.


 

4.5.2017

Posilujeme kapacity knihařského zpracování

Abychom upevnili pozici největší a nejmoderněji vybavené knihárny v České republice, musíme neustále posilovat náš strojový park.

Posledním přírůstkem v oddělení dokončujícího zpracování je linka pro měkkou lepenou vazbu V2 - Kolbus KM 600 s možností lepení PUR o výkonu 5000 kusů vazeb za hodinu!

Ke zpracování produktů lze využít buď celou linku jako jeden výrobní celek, nebo její jednotlivé části (lepicí stroj KM 600, snášecí stroj ZU 805, trojřez HD 143.P či čelní řez na chlopně FA 650).

24.11.2016

Nejkrásnější česká odborná kniha roku 2015

V soutěži Nejkrásnější české knihy roku 2015, pořádané Památníkem národního písemnictví, získala 1. místo, Cenu Ministerstva kultury ČR v kategorii
Odborná literatura a Cenu České televize, u nás vyrobená publikace Typo 9010 - České digitalizované písmo 1990-2010 pro nakladatelství BiggBoss.
Porota kromě obsahu ocenila také výjimečné technologické zpracování knihy, což nás velice těší.


Typo9010 typo_90-10_diplom

16.8.2016

PBtisk na londýnském knižním veletrhu

Letošní ročník knižního veletrhu v Londýně proběhl ve dnech 12. - 14. dubna 2016 v západolondýnském výstavním centru Olympia. Veletrhu se účastnili stovky společností celkem z 60 zemí světa a na 25 000 návštěvníků. Součástí české expozice bylo 5 hlavních subjektů pohybujících se v knižním průmyslu, mezi kterými i naše společnost!

  Londyn_3 Londyn_2 Londyn_1

20.4.2016