Vazba V8

Pevná vazba je známa také jako vazba V8. Jedná se o nejpropracovanější a nejpevnější vazbu. Výroba je sice o málo delší a dražší než u ostatních vazeb, výdržnost a atraktivita však ostatní vazby několikanásobně předčí.

Tato vazba se skládá z vnitřní části – bloku, pevných knižních desek a spojovací části – zadních a předních předsádek. Tento typ vazby nachází všeobecné uplatnění pro všechny publikace, u kterých se předpokládá delší doba používání. Využívá se především pro obrazové publikace a všechny druhy literatury. Speciální provedení jsou vhodné např. i pro turistické průvodce. Přes knihu může být založen přebal, který může knihu doplňovat po estetické i obsahové stránce; dále může být kniha doplněna jednou či více čtenářskými záložkami.

Pevnou vazbu dělíme dle použitých desek a dle zpracování hřbetu. Varianty zpracování obou skupin se dají libovolně kombinovat. Zatímco volba knižních desek má vliv především na estetickou stránku knihy, výběr způsobu zpracování hřbetu ovlivní pevnost vazby a cenu.

V8 může být několika variantách. Např. V8 s přebalem, V8 s americkým přebalem, V8 flexo ( desky nahrazené PVC, nebo cca 350 g křídou )

Vazba V8

IMG_3040 - medium

Copyright © 2019 PBtisk a.s., Dělostřelecká 344, 261 01 Příbram,
Telefon: +420 318 493 711, E-mail: info@pbtisk.cz

O společnosti PBtisk a.s. | Kontakty | Reference | Ocenění
Certifikace